10 Haziran 2012 Pazar

Ramnit Virüsü Temizleme


Merhaba arkadaşlar,


Bir çok kişiyi gördüm. Cpusu %25lerde %100 lerde gezdiren bu virüsü temizlemeyi göstereceğim.

Çok kolay sadece 15 dakikada.


Nasıl temizlenir ?


 1. BU linkdeki dosyayı indirip kurun. (Link Kırıksa Dosya İsmi MalwareBytes )
 2. Dosyayı kurduktan sonra açıyoruz ve çıkan arayüzünden "Tarayıcı" kısmına geliyoruz , Yıldırım taraması gerçekleştir deyip sisteme bağlı ortalama 5 dakika bekliyoruz ve bulunan virüslere bakıyoruz önemli dosya olanlarının üzerindeki tiki kaldırıyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. 
 3. Bilgisayar yeniden başladığında görev yöneticisine bakıp mutlu haberi görüyoruz. Makale İçeriği DMCA Lisansı Altındadır.

DMCA.com Protection Status

Yazıyı Paylaş
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

7 yorum

 1. bi boka yaramıyorum

  YanıtlaSil
 2. aynen işe yaramıyor

  YanıtlaSil
 3. Arkadaş "Yaramıyorum" diyor. İşe yaramadı ise Avira deneyiniz.

  YanıtlaSil
 4. Bende uğraşıyorum bu programla ama olmadı

  YanıtlaSil
 5. Avira yükleyin kurduktan sonra Bilgisayarı yeniden başlatın ve virüs bulacaktır. Bulduğu virüsleri sürekli kaldır deyin virüs silinir. Ya da tamamen taratın.

  YanıtlaSil
 6. Bu virüs .exe .html gibi uzantılı dosyalara kendini kopyalar yuksek ram onun getirisinde pc performansınd aşırı düşüş gösterir.

  Programla fln kurtulamazsınız cünki program bulur siler ama virüsün yol açtğı dosyaları tam bulamaz onu açtığınız gibi tekrardan virüs aktif olur.

  Tek kurtuluş bilgisayarı tamamen formatlamak sadece sistemi değil. cünki virüs d sürücüsünde bi programınızada bulaştıysa açtğınız gbi tekrar aktif olur. bunun yanına kullandğınız bütün harici disk ve flash bellekleride biçimlendirmeniz gerekir tam olarak kurtulmak istiyorsanız.

  İyi günler.

  YanıtlaSil
 7. @ Mert Şensoy ,

  Öncelikle bazıları bulaşmaz , bazıları bulaşır. Bu virüsün yayılma yolu regeditle oynama yapmakta ve her dosya açışta onunla birlikte açmaktadır. Yani bir çeşit geçici binderleme yapmaktadır.

  Yorumunuz için teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil

Yorum yaparken yazım kurallarına uygun , açıklayıcı yorumlar yapınız. Küfür ve Argo Kullanmayınız. Unutmayın ki yorumlarınız bizler için çok önemli.

Yorum içine link eklemek yasaktır. İsim seçeneği ile link ekleyebilirsiniz.

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
© 2011- 2013Hile & Makale -


Kayıt RSSYorum RSS
Yukarı çıkar beni kaptaan !