27 Ocak 2013 Pazar

PHP ile Flood Koruması


 Merhaba arkadaşlar ,

Hile - Makale ve diğer sitelerim ile ilgilenirken çok yoğundum , yazı giremedim. Bu konumuzda php ile flood ve ya Mysql'ye gönderilen saldırıları engelleme konusundan bahsedeceğim. Bunu ben her sitemde kullanırım , çünkü aşırı şekilde saldırı geliyor. Buda forumu yavaşlatıyordu , çeşitli database hataları veriyordu. Host şirketi ile konuşup bu soruna bir çözüm getirdik.  Bu saldırıların kaynağı belli ama konumuza dönelim.

Bu saldırı engellemek için php ile geliştirilmiş ufak bir kod parçası var , bu kod parçası ile örneğin bir kişinin 10 saniyede gezebileceği sayfa sayısını koyuyorsunuz ve 10 saniye içinde 10 kere sayfa gezip 11.ciye girerken ufak bir yazı çıkartıyor "Adresinizden yuksek baglanti geldigi icin suan engelledik. Bir kac saniye sonra tekrar dene" şeklinde ancak bu yazıyı dilediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz ve 10 saniye sonra geri eski halini görebiliyor.
Bu bu eklentiyi uygulamak için gerekli Php kodlarını aşağıda vereceğim. Kodları dosyaları ftp'den çekip <?php tagından sonra hemen 1 satır aşağısına ekliyoruz.

session_start();
/*
Kodlayan : Ahmet Burak DEMIRKOPARAN
### www.ahmtbrx.com x Yerine K Ekleyin. ### 
*/
header("content-type: text/html; charset=utf-8");
if(!isset($_SESSION['ilk_zaman'])){
 $_SESSION['ilk_zaman'] = time();
}else{
 $_SESSION['giris']++;
}
if($_SESSION['giris']>=3 && (time() - $_SESSION['ilk_zaman']<5)){
  die("Adresinizden yuksek baglanti geldigi icin suan engelledik. Bir kac saniye sonra tekrar dene");
}else if((time() - $_SESSION['ilk_zaman'])>=5){
  $_SESSION['ilk_zaman'] = time();
  $_SESSION['giris']   = 0;
}

Yeşil olan yere kırmızı alanda belirlediğimiz: örneğin 3 saniyede 5 bağlantı şeklinde editleyeceksiniz. Mor olan yerede limiti aşğınında engelleneceği süre , sarı yere ise engel mesajını yazıp sunucuya göndereceksiniz. F5 yaparak çalışıp çalışmadığını deneyebilirsiniz.Makale İçeriği DMCA Lisansı Altındadır.

DMCA.com Protection Status

Yazıyı Paylaş
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

0 yorum

Yorum yaparken yazım kurallarına uygun , açıklayıcı yorumlar yapınız. Küfür ve Argo Kullanmayınız. Unutmayın ki yorumlarınız bizler için çok önemli.

Yorum içine link eklemek yasaktır. İsim seçeneği ile link ekleyebilirsiniz.

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
© 2011- 2013Hile & Makale -


Kayıt RSSYorum RSS
Yukarı çıkar beni kaptaan !