17 Şubat 2013 Pazar

Google Görseller Tasarım Güncellemesi ve Hit Düşüşü


Merhaba arkadaşlar ,

Bu konumuzda Google Görseller tasarım güncellenmesi sonrasında ortaya çıkan hit kayıplarından bahsetmek istiyorum.
Google Görseller Tasarım Güncellemesi ve Hit Düşüşü

Biliyoruz ki bir çok blog , forum,  galeri vb sitelerin büyük hit kaynağı olan Google görseller , tasarım güncellemesinden sonra artık siteyi değilde direkt olarak resmi göstermekte.

Bu güncelleme web site sahiplerini mutsuz ederken Google Görsel kullanıcılarını mutlu ediyor. Nedeninden bahsetmek gerekirse iframe engelleme kodları ile doğrudan siteye yönlenme yapıyordu ve kullanıcı görseli bulmakta zorluk çekiyordu.

Google Görseller Tasarım Güncellemesi ve Hit Düşüşü

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi anlattığım gibi bir çok siteye ciddi trafik kaybettiren güncellemede  resme girdikten sonra iframe ile siteyi gösterirken direkt olarak resmi göstermektedir. Yani direkt olarak hostunuzdan aldığı resmi Görsellere yansıtmaktadır ancak "Sayfayı Ziyaret Et" butonuna tıklayarak sayfayı görme şansları oluyor.

Durumu tamamen algılamak için Google Görsellere girip her hangi bir şey aratıyoruz ve herhangi bir resme tıkladıktan sonra resimdeki gibi bir grafik ortaya çıkıyor. Yani kısaca Google Görseller'den hit prensibi bitmiş durumda.

Eğer sitenize önceki tasarımda dahi hit gelmiyorsa , resimleriniz ya bilinmeyen konulardan oluşuyor ya da resimler için seo yapmadınız.
Resimler için nasıl seo yapılacağını Blogger Resimleri İçin Seo Çalışması yazısını ziyaret edebilirsiniz.
Makale İçeriği DMCA Lisansı Altındadır.

DMCA.com Protection Status

Yazıyı Paylaş
  • Share to Facebook
  • Share to Twitter
  • Share to Google+
  • Share to Stumble Upon
  • Share to Evernote
  • Share to Blogger
  • Share to Email
  • Share to Yahoo Messenger
  • More...

0 yorum

Yorum yaparken yazım kurallarına uygun , açıklayıcı yorumlar yapınız. Küfür ve Argo Kullanmayınız. Unutmayın ki yorumlarınız bizler için çok önemli.

Yorum içine link eklemek yasaktır. İsim seçeneği ile link ekleyebilirsiniz.

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
© 2011- 2013Hile & Makale -


Kayıt RSSYorum RSS
Yukarı çıkar beni kaptaan !