8 Haziran 2013 Cumartesi

VirüsTotal.com ile Artık Daha Fazla Güvenlik

VirüsTotal.com ile Artık Daha Fazla Güvenlik
VirüsTotal.com ile Artık Daha Fazla Güvenlik

Merhaba arkadaşlar ,

Bir çok sitede dosyalar paylaşılır ve bir çok kişi artık psikolojisini yitirmiş ve VirüsTotal koy kelimesi ağız alışkanlığı olmuş. Şimdiki konumda ise Virüstotalın gelişmelerinden bahsedeceğim. Aslında virüstotala fazla bakma indirip avira ile taratırım. Neden derseniz Avira kadar iyisi var mı ? Tabii ki yok. Özellikle Crypter kodlayanlar Aviradan geçirmek için can atıyorlar. Geçiriyorlar mı tabii ki geçiriyorlar ama çoğu dağıtım yapıyor , Jotto , VT gibi sitelere atıyor ve hemen dosyayı Antivirüs servislerine bildiriyorlar.

Şimdi ise Virüstotalın kendisi geliştirmek için attığı ve benim de çok hoşuma giden ve sizi daha fazla bilgilendiren sistem geldi. -Davranışsal Bilgiler- Virüstotal'da bir dosya taratıldığında kısa süre içinde davranışsal bilgilen yeri çıkıyor. Neden hemen çıkmıyor derseniz binlerce dosya taratılmakta. Adamlar hangi birine yetişsin. İşte burada ise dosyanın davranışsal bilgileri çıkıyor. Hangi dosyaya ne yaptığı , kayıt defterleri , bu yapılan işlemler güvenlimi değilmi hepsi hakkında size bilgi veriyor.

Davranışsal bilgiler sayesinde dosyanın keylogger olup olmadığını da anlamak basit.
VirüsTotal.com ile Artık Daha Fazla Güvenlik
VirüsTotal.com ile Artık Daha Fazla Güvenlik

Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi davranışsal bilgilerin en altında bağlantıları gösteriyor. UPD , DTP , DNS bağlantıları varsa kullanmayın. Ama Http ile keylogger yapmak pek kolay değildir.

Eğer sizde bir dosya indiriyorsanız ve birisi Virüstotalda tarattı ise kesinlikle bakmanızı öneririm.Makale İçeriği DMCA Lisansı Altındadır.

DMCA.com Protection Status

Yazıyı Paylaş
  • Share to Facebook
  • Share to Twitter
  • Share to Google+
  • Share to Stumble Upon
  • Share to Evernote
  • Share to Blogger
  • Share to Email
  • Share to Yahoo Messenger
  • More...

0 yorum

Yorum yaparken yazım kurallarına uygun , açıklayıcı yorumlar yapınız. Küfür ve Argo Kullanmayınız. Unutmayın ki yorumlarınız bizler için çok önemli.

Yorum içine link eklemek yasaktır. İsim seçeneği ile link ekleyebilirsiniz.

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
© 2011- 2013Hile & Makale -


Kayıt RSSYorum RSS
Yukarı çıkar beni kaptaan !